Video – trend na czasie!

Data:
Autor:
Kategoria: e-Commerce, Reklama, Social Media
Tagi: , , , , , , ,
video-trend-na-czasie

Video content marketing

Polega na prezentacji treści reklamowych w formie filmiku umieszczonego w sieci, najczęściej na portalu YouTube. Pozwala na przedstawianie użytkownikom praktycznie wszystkich informacji, na których zależy firmie. Liczy się pomysł, dzięki któremu można zyskać większą ilość followers’ów, czyli takich osób, które będą śledzić kanał i polecą produkt, czy usługę kolejnym internautom poprzez m.in portale społecznościowe.

 

Strategia Video

Prezentacja firmy nie może być zbyt nachalna i nudna. Klient musi samodzielnie chcieć skorzystać z materiału. Należy też pamiętać, że wybór odpowiedniej formy przekazu przygotowanego contentu musi odpowiadać specyfice sprzedawanych produktów, jak i grupie odbiorców, do której zamierza trafić. Kilkuminutowe filmiki mogą przyciągać klientów i stanowić źródło sukcesu. Wszystko zależy od oryginalności i ciekawej treści, która może zwiększyć widoczności i rozpoznawalności marki w internecie. Istotą są pomysły na materiał filmowy. Najlepiej czerpać je od profesjonalistów – liderów video marketingu oraz trendów wyznaczonych przez samych użytkowników wideo contentu.

Zainwestuj w:

Niestety Video marketing wymaga nakładu finansowego, aby tworzone treści były jak najbardziej efektywne. Należy dobrze przygotować miejsce do nagrywania filmów i wyposażyć go w odpowiednie sprzęty takie jak: kamery, aparaty, lampy, mikrofony, wydajny komputer i inne akcesoria. Samo nagranie to dopiero początek. Ważne jest wyznaczenie, bądź zatrudnienia osoby, która będzie czuwać nad procesem tworzenia filmu oraz montażysty, którego zadaniem będzie złożenie nagranych materiałów w jeden spójny film. Niestety nikt nie zrobi tego lepiej niż profesjonaliści, którzy się cenią. Nie warto więc obcinać kosztów i robić coś na własną rękę, ponieważ może to nie przynieść zamierzonych efektów.

Krótko, zwięźle i na temat

Ciężko jest zawrzeć najistotniejsze elementy w kilku minutach. Warto jednak zaprezentować swój produkt z najlepszej strony, ponieważ klienci najczęściej kupują oczami. Zainteresowanie ich wzrośnie kiedy zobaczą na filmiku demonstracje wyrobu i sposób jego użytkowania. Podobnie z usługami można krok po kroku przedstawić proces ich realizacji. Jasno należy określić funkcje i korzyści jakie przyniesie zakup prezentowanego towaru. Pokazanie zespołu pracowników, biura, siedziby firmy, typowego dnia pracy sprawi, że Twoja marka stanie się bliższa przeciętnemu Kowalskiemu i wzbudzi jego zaufanie. Oprócz wartościowej wiedzy, video marketing może zawierać luźną treść o charakterze zabawowym. Organizowanie konkursów, bądź inny sposób angażowania użytkowników pozwoli im wczuć się w rolę vlogerów i zaprezentować posiadane pokłady kreatywności, a Tobie może przynieść ciekawe pomysły i kontakty na przyszłość.

Nadmiar informacji na ulicy przytłacza użytkowników. Kolorowe ulotki na każdym kroku nie budzą już zainteresowania, billboardy na ulicach wydają się reklamować jedno i to samo. Ludzie chcą treści wzbudzających uwagę, a jeszcze bardziej wywołujących emocje. Filmy promocyjne są doskonałym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów, ale też metodą na budowanie wizerunku w sieci.